Október 20-án reggel, közel 30 magyar református találkozott a hannoveri főpályaudvaron, hogy közösen Lübeckbe kiránduljanak.

A jó hangulatú vonatút után, Szabó Imola csíkszeredai születésű testvérnő várta az érkezőket Lübeckben, hogy idegenvezetőjük legyen a nap folyamán.  A délelőtt végigjárt fő nevezetességek a Holsten kapu, a Marienkirche valamint a Buddenbrook ház voltak.

Ezt követően a csoport közösen ebédelt a Kartoffelkeller étteremben.Ebéd után lehetőség nyílt a városháza és a marcipánmúzeum megtekintésére, majd kávézás következett lübecki magyarok társaságában.

A délután fő programja a lübecki református templom és a Butendach könyvtár megtekintése, valamint egy zenés áhítat volt. Ez utóbbin Bereznai Zsuzsanna, Lübeckben élő és dolgozó, magyar származású operaénekesnő is szolgált, Mendelssohn Paulus-ának egyik részletét énekelte. Az áhítatot Menkéné Pintér Magdolna vezette. Segítségére volt Deli Csanád és az Adamek házaspár – idei KCsP ösztöndíjasok – , Striffler Zoltánné, tavalyi ösztöndíjas, valamint számos gyülekezeti tag. Orgonakísérettel Szentpáli Orsolya hannoveri kántor asszony szolgált. Az áhítaton elhangzó igemagarázat alapja a 2 Kor 3,17 volt: „ Mert az Úr Lélek, s ahol az Úr lelke, ott a szabadság.” 

A csapat késő este, fáradtan de jó és fontos emlékekkel-élményekkel érkezett vissza Hannoverbe, valamint azzal az elhatározással, hogy november közepén egy utótalálkozót is szervez az emlékek felelevenítésére és megosztására.