Észak-németországi​ ​fiatalok​ ​között​ ​szolgáltunk.

2017. szeptember 22-23. között került megrendezésre Peine-ban, az Észak-Németországi Protestáns Lelkigondozói Szolgálat szervezésében az éves Magyar Ifjúsági Találkozó. A szűk​ ​két​ ​napban​ ​mégsem​ ​szűkölködtünk​ ​a​ ​változatos​ ​programokban.

Pénteken kora este kezdődött az immár hagyománnyá vált Ifjúsági Találkozó, az Észak-Németországban élő fiatalok számára. Főszervező, Menkéné Pintér Magdolna lelkipásztor otthona nyújtotta a kellemes, barátságos, igazán otthonos légkört, a kikapcsolódni vágyó fiataloknak. Az estét áhítattal kezdtük; a Máté evangéliuma 19. részéből a gazdag ifjú történetéről elmélkedtünk, beszélgettünk. Ezt követően egy közös sétát tettünk a városban, miközben folytatódott az ismerkedés, beszélgetés. A lelki táplálék után, testünk táplálása​ ​következett.​ ​(Egy​ ​biztos,​ ​éhesek​ ​nem​ ​maradtunk​ ​ezen​ ​a​ ​hétvégén.)

A vacsorát követően Deli Csanád ösztöndíjas társam tartott előadást “Kincsünk: Aranyunk” címmel, Arany János életéről, hogy ezen keresztül is megismertessük, megszerettessük a fiatalokkal​ ​a​ ​magyar​ ​irodalmat.

Az estét jó hangulatban, sok játékkal és nevetéssel zártuk. (Igen, olyan 1 óra magasságban már​ ​mindenki​ ​aludt.​ ​:)​ ​)

Reggel zenés ébresztővel keltettük fel a fiatalokat, melyet közös “vidám” reggeli torna követett (lásd: képek). Az ugyancsak bőséges reggeli után körünkben köszönthettük Vura Sándort, Hannoverben élő fiatalembert, aki néhány hónapos, afrikai missziós útjáról tartott nekünk képes beszámolót. Az ebédidőt Wehnsenben töltöttük, ahol épp az Ifjúsági Találkozó ideje alatt került megrendezésre az úgynevezett “Kartoffel-Fest” ( Burgonya Ünnep).

Jóllakottan, örömökkel, élményekkel tele indultunk haza, ki-ki a maga otthonába, hálát adva a​ ​hétvégéért,​ ​és​ ​azért​ ​is,​ ​hogy​ ​közösségben​ ​lehettünk​ ​egymással​ ​és​ ​Istennel.